Напевно, багато користувачів зовнішніх батарей стикалися з питанням - Чому заявлена потужність пристроїв насправді істотно відрізняється? Для кращого розуміння ситуації розглянемо все на конкретних прикладах.
У Power Bank ємністю в 20.000mAh насправді цих сил немає, оскільки дана величина лише дані вимірів, проведених в ідеальних лабораторних умовах. Тому і з'являється різниця між заявленою та справжньою потужністю Power Bank. Також слід враховувати і той факт, що потужність зовнішнього акумулятора – це потужність при напрузі 3,7V. Але ми ж добре знаємо, що багато смартфонів і планшетів заряджаються при 5V. Відповідно, щоб прорахувати ємність на виході, потрібно конвертувати 3,7V в 5V і врахувати коефіцієнт корисної дії акумуляторів виробника пристрою.
Прорахувати все можна за загальною формулою:
Реальна ємність = Вказана ємність. Наприклад, якщо Mi Power Bank має ємність 10000mAh, ми отримуємо. Реальна ємність = 10000*0.85 = 8500mAh. Це буде приблизна ємність батареї. Також можна розрахувати і на скільки разів вистачить сил зовнішнього акумулятора, щоб підзарядити смартфон або планшет. Наприклад, візьмемо iPhone 4S: 8500mAh/1500mAh (ємність батареї iPhone) = 5,6 разів.
Але і це ще не все, не варто забувати про ККД, який не складатиме 100%, близько 80%, 20% йтиме при передачі або перетворюватиметься на тепло. Тому ємність зовнішнього акумулятора в 10000 мАг насправді (з урахуванням всіх факторів) становитиме близько 6600 мАг.